Кафедра математичного моделювання соціально-економічних процесів (КММСЕП). Створена в 2000р. Завідувач кафедри заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор фізико-математичних наук, професор Григорій Григорович Цегелик (з часу створення кафедри).
КММСЕП веде підготовку фахівців із спеціальності „Соціальна інформатика”. Забезпечує читання курсів „Чисельні методи” (для спеціальностей інформатика і соціальна інформатика), „Основи сучасних інформаційних технологій” (для всіх спеціальностей факультету прикладної математики та інформатики), “Математичне моделювання соціально-економічних процесів” (для всіх спеціальностей факультету прикладної математики та інформатики) і спецкурсів: “Офісне програмування”, “Пакети прикладних програм”, “Інтернет технології обробки даних”, “Програмування мовою Java”, “Операційні системи”, “Об’єктно-орієнтоване проектування інформаційних систем”, “Клієнт-серверні технології обробки даних”, “Системи обліку та аналізу господарської діяльності підприємств”, “Елементи штучного інтелекту”, “Математичне моделювання макро- і мікроекономічних процесів”, “Системи підтримки прийняття рішень”, “Актуарна математика”, “Економічний ризик та методи його моделювання”.
Наукові напрями кафедри: математичне моделювання природничих, інформаційних та соціально-економічних процесів і систем; проблеми оптимізації сучасних інформаційних технологій; розробка нових чисельних методів розв’язування окремих класів задач алгебри, математичного аналізу, диференціальних рівнянь та рівнянь математичної фізики.
Кафедра готує фахівців вищої кваліфікації через аспірантуру за спеціальностями: математичне моделювання та обчислювальні методи, теоретичні основи інформатики та кібернетики й обчислювальна математика.
За час існування кафедри по кафедрі захищено 9 кандидатських дисертацій, науковцями кафедри опубліковано 314 наукових праць, з них зі студентами – 26, видано з грифом МОН України підручник „Чисельні методи” та 2 навчальні посібники „Спеціалізовані програмні продукти для фінансового обліку та аналізу”, ,,Наближені методи розв’язування крайових задач для диференціальних рівнянь з частинними похідними та інтегральних рівнянь”. Без грифу МОН України видано 3 посібники „Чисельне розв’язування плоскої та осесиметричної задачі Дірихле для рівняння Пуассона у випадку складних областей”, „СКБД ACCESS”, „Основи інформаційних технологій” та низку текстів лекцій і методичних розробок. До друку здано підручник „Математичне програмування” і тект лекцій „Інформатика для гумонітарних факультетів”. Підготовлені до друку монографія „Моделювання та оптимізація доступу до інформації файлів баз даних для однопроцесорних та багатопроцесорних ЕОМ” та навчальний посібник „СКБД Oracle”.