У 2018 році в межах спеціальності 122 Комп’ютерні науки було запроваджено внутрішню спеціалізацію «Кібербезпека і захист даних». Вже наступного року наказом Міністерства освіти і науки України від 11.01.2019 № 41-л отримано ліцензію на провадження освітньої діяльності для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 125 Кібербезпека в галузі знань 12 Інформаційні технології. Для провадження цієї освітньої програми було утворено кафедру кібербезпеки, яку очолив доктор фізико-математичних наук, проф. Венгерський П.С,
На кафедрі працюють: 6 професорів, 7 доцентів, 12 асистентів – фахівців з досвідом роботи у великих ІТ компаніях.
На кафедрі організовано вивчення спеціальних курсів і дисциплін спеціалізації: «Основи кібербезпеки», «Менеджмент інформаційної безпеки», «Безпека компютерних мереж», «Комплексні системи захисту інформації», «Тестування на проникнення», «Інструменти SecOps”. «Управління ризиками інформаційної безпеки», «Математична та прикладна криптологія», «Безпека хмарних додатків», тощо.
Інноваційна програма “Кібербезпека” розроблена представниками університету спільно зі спеціалістами провідних львівських ІТ-компаній, щоб максимально наблизити теорію до практики та підготувати спеціалістів з кібербезпеки, яких вимагає ринок. Студенти під час навчання створюють власні проєкти, запускають стартапи під менторством досвідчених ІТ-спеціалістів із індустрії. Також під час навчання студенти розвивають soft skills та опановують основи проєктного менеджменту.
В рамках ОПП активно використовуються цифрові навчальні платформи RangeForce, CISCO Academy, проводяться міжнародні та локальні CTF-змагання. Також організовуються традиційні зимові та літні школи із запрошеними лекторами-практиками у сфері ІТ.
Випускники бакалаврату можуть продовжити навчання у магістратурі ОПП «Технології штучного інтелекту в кібербезпеці» за спеціальністю 125 Кібербезпека та захист інформації.