Дискретна оптимізація (інформатика)

Тип: На вибір студента

Кафедра: дискретного аналізу та інтелектуальних систем

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
72.5Іспит

Лабораторні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
724ПМі-43

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
724ПМі-43

Опис курсу

Мета. Вивчення фундаментальних положень теорії дискретної оптимізації, а також методів і алгоритмів розв’язування задач дискретної оптимізації.

Короткий опис. Курс містить фундаментальні положення теорії і методів розв’язування задач дискретної оптимізації. Розглянуто методи розв’язування задач цілочислового лінійного програмування та їх застосування для розв’язування конкретних типів задач. Крім того, розглянуто задачі оптимізації на графах, задачі пошуку оптимальних паросполучень та покриттів; задачу листоноші.

Завдання. Оволодіти основними теоретичними та практичними аспектами задач дискретної оптимізації. Ознайомитися з математичним апаратом, який використовується для розв’язування задач дискретної оптимізації.

У результаті вивчення даного курсу студент повинен:

  • знати: формулювання основних типів задач дискретної оптимізації, умови оптимальності для різних типів задач дискретної оптимізації, головні методи їх розв’язування.
  • вміти: визначати тип конкретної задачі дискретної оптимізації, вибирати та вміти застосувати відповідний метод для розв’язування конкретних задач дискретної оптимізації.